Usługa zamgławiania przechowalni

Oferta

Usługa zamgławiania przechowalni

Zamgławianie to doskonały sposób zwalczania patogenów na dużych powierzchniach i przestrzeniach, z zastosowaniem minimalnej ilości pestycydów, przy niewielkim nakładzie pracy, z niewielkim wpływem na środowisko (mało pozostałości, brak wnikania do gruntu), np. ochrony roślin, dezynfekcji, dezynsekcji, do ochrony zapasów, odkażania, dezodoryzacji oraz do tworzenia efektów specjalnych.
Jak wygląda zabieg zamgławiania?

W przypadku kapusty należy najpierw maksymalnie zapełnić komorę skrzyniami wypełnionymi kapustą. Bardzo ważne jest aby zapakować komorę maksymalnie, zachowując odpowiednie przerwy między skrzyniami. Tylko właściwe ustawienie skrzyń względem przestrzeni magazynu pozwoli na stworzenie odpowiedniego ciśnienia podczas zabiegu. W przypadku kiedy nie stworzymy odpowiednich warunków penetracja podczas zabiegu może być niewystarczająca, może to powodować też pozostanie nieprzyjemnego nalotu na powierzchni naszych zbiorów.

Następnie należy przygotować roztwór, który wprowadzimy do zamgławiarki. Stężenie jest obliczane przez naszego eksperta na podstawie powierzchni magazynu.

Kolejnym krokiem jest działanie maszyny, trwa ono dopóki ciecz robocza nie zostanie wprowadzona w postaci pary/dymu do magazynu.
Dlaczego warto wykonać zabieg zamgławiania?

Zamgławianie termiczne to wytwarzanie przy użyciu energii termicznej, bardzo małych kropli cieczy roboczej, o średnicy 1-50 µm. Roztwór cieczy roboczej jest w urządzeniu odparowywany, następnie w wyniku kontaktu z otaczającym chłodniejszym powietrzem dochodzi do kondensacji i powstania aerozolu. Zamgławianie termiczne ma zastosowanie w zwalczaniu patogenów, gdzie substancja aktywna musi być równomiernie rozprowadzona nawet w trudnodostępnych miejscach, bez niepożądanych pozostałości.
Opłacalność zabiegu

Zabieg pozytywnie wpływa tez na właściwości przechowywanego towaru. Często podczas załadunku do skrzyń, lub obróbki nożem na warzywach powstają mikro uszkodzenia. Może prowadzić do większych uszkodzeń wraz z upływem czasu podczas przechowywania. Zabieg zamgławiania zasusza ewentualne rany, przez co wartość zostaje zachowana.

Kolejną korzyścią jest cena zabiegu. W przeliczeniu na kilogram towaru koszt to raptem kilka groszy. Efekt ten uzyskujemy dzięki wypełnieniu magazynu dymem.
Czym wyróżnia się zabieg wykonywany przez Inagri?

Korzystamy z zamgławiarki z dwoma dyszami. W przypadku maszyn z jedną dyszą podczas zabiego powstaje wysoka temperatura, nawet do 90 stopni Celcjusza. Nasza zamgławiarka ma też drugą dyszę chłodzocą. Pozwala ona na osiągnięcie temperatury 50 stoni. Dzięki temu możliwe jest wykonanie zabiegu mikrobiologicznego. Korzystamy ze środka Polyversum firmy BioAgris. Polyversum dzięki staraniom naszego partnera BioAgris posiada rejestrację do zamgławiania. W przypadku maszyn z jedną dyszą zabieg z Polyversum nie m sensu, ponieważ temperatura jest zbyt wysoka.Jak zamówić usługę zamgławiania?

Możesz to zrobić w naszych oddziałach lub telefonicznie 787-093-555.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Usługa zamgławiania Inagri Sieradz